- MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Akademia MKS Kluczbork-podsumowanie sezonu.

O sytuacji w Akademii MKS Kluczbork rozmawialiśmy z trenerem koordynatorem Piotrem Grzybem.

  • Podsumowanie sezonu

Ten sezon możemy uznać za udany:

  • druga drużyna trampkarzy uplasowała się na wysokim 3 miejscu w Terytorialnej Lidze Trampkarza. Dla mnie najważniejszym aspektem szkoleniowym jest fakt, że dzięki drugiej drużynie zawodnicy, którzy nie załapią się do kadry pierwszego zespołu grają regularnie na tym poziomie rozgrywkowym, dzięki czemu przez cały sezon utrzymują rytm meczowy a my możemy ich stale obserwować. Z tego miejsca również składamy gratulacje dla zespołu ZKS Motor Praszka za uzyskany awans.
  • pierwsza drużyna trampkarzy dzięki równej formie i ciężkiej pracy po kilku podejściach osiągnęła upragniony awans, także od sierpnia meldujemy się w najwyżej klasie rozgrywkowej w województwie (Opolska Liga Trampkarza) Gratulacje dla trenerów i kierownika drużyny, ale przede wszystkim dla naszych zawodników.
  • drużynie juniorów młodszych zabrakło naprawdę niewiele, aby się utrzymać i w związku z tym zespół po spadku od lipca będzie się przygotowywał do rozgrywek na poziomie I Ligi Juniora Młodszego. Nasz zespół występował w najwyższej lidze w województwie przez rok. W tym czasie 3 wyróżniających się zawodników swoją postawą zasłużyło, aby reprezentować klub w wyższej kategorii wiekowej (Juniorzy Starsi). W naszej Akademii najważniejszy jest dla nas indywidualny rozwój zawodnika. Podjęta decyzja zaprocentowała awansem Juniorów Starszych do Makroregionalnej Ligi Juniora Starszego. Niestety biorąc pod uwagę powyższy fakt oraz serie kontuzji nasza kadra Juniorów Młodszych była niewystarczająca, aby obronić się przed spadkiem (aczkolwiek tak jak wspomniałem wcześniej zabrakło 4 pkt.)
  • nasz najstarszy zespół miał bardzo trudne zadanie, ponieważ formuła uczestnictwa w Makroregionalnej Lidze Juniora Starszego polega na półrocznej rywalizacji, której celem jest awans do Centralnej Ligi Juniora Starszego. Zespoły, które tego nie osiągną wracają do swoich lig wojewódzkich. Myślę, że nasza drużyna wiedziała co wiążę się z udziałem w takich rozgrywkach, ale należą się im wielkie brawa za wszelkie starania i godne reprezentowanie klubu z Kluczborka w rywalizacji z zespołami z województwa Śląskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego.

Była to wielka szansa dla naszych zawodników na pokazanie siebie i swoich umiejętności poza naszym województwem (tym bardziej, że kilku trenerów zapisało sobie kilku naszych zawodników). Nasza drużyna nie załamuje się, uważam, że jest jeszcze bardziej zmotywowana słysząc słowa zawodników na zakończeniu sezonu: cytuje ” Trenerze walczymy o awans! – bo tam jest prawdziwe granie”

Biorąc pod uwagę cały sezon chciałem bardzo podziękować wszystkim trenerom, asystentom oraz kierownikom za włożony wkład w rozwój naszego klubu. DZIĘKI WIELKIE!!!

  • Cele na przyszłość 

Jeśli chodzi o cele i plany to będziemy mogli je wyznaczyć dopiero po rozmowach z trenerami i poznaniu naszych kadr na nowy sezon. Jak co sezon zawodnicy z młodszych roczników przechodzą wyżej, aby dalej reprezentować MKS Kluczbork.

Dla mnie najważniejszym aspektem jest nie tylko utrzymanie, ale również podniesie naszego poziomu szkolenia kierując się hasłem “Wynik powinien być efektem a nie celem”

  • Z kim współpracujemy

Dzięki porozumieniu z MKS Funball Kluczbork (nasza partnerska akademia dziecięca) co roku przechodzą do nas zawodnicy z kategorii Młodzika do Trampkarza, po za tym zapraszamy utalentowanych zawodników z naszego regionu na treningi oraz konsultacje treningowe, które odbyły się w połowie czerwca. Proszę pamiętać, że każdy zawodnik może do nas przyjść i się sprawdzić. Bardzo pozytywnym aspektem jest to, że zawodnicy i ich rodzice widząc poziom naszej pracy są co raz bardziej świadomi i wybierają właśnie MKS Kluczbork do dalszego rozwoju – do buduje i motywuje do dalszej pracy.

Kluby z którymi mamy ścisłą współpracę to prawie wszystkie kluby z Gminy Kluczbork, ale również jest to m.in.: ZKS Motor Praszka, Hetman Byczyna, LZS Rudniki czy Piast Gorzów Śląski.

  • Przygotowania na nowy sezon

Jak co roku w miesiącu sierpniu zaczynamy przygotowania organizacyjne do obozu zimowego (w tym roku był to Cracovia Training Center). Stawiamy na jakość a nie na ilość, ze względu na okres wakacyjny, rozjazdy zawodników, ale też czas w którym muszą trochę odpocząć trudno jest skompletować pełną kadrę obozową. Także wracamy do treningów w połowie lipca na własnych obiektach.

  • Kto nam pomaga

Jesteśmy Miejskim Klubem Sportowym, więc w głównej mierze dzięki Burmistrzowi Panu Jarosławowi Kielarowi, Radzie Miejskiej oraz nadzorowi w postaci naszych partnerów (Andrzej Konwiński i Jarosław Przybył) bazujemy na dotacji miejskiej. Ponadto otrzymujemy wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz jednorazowych akcjach indywidualnych sponsorów, dzięki którym udało się zakupić w tym roku drona do nagrywania i analizy naszych meczów – wszystkim bardzo dziękujemy!!!

  • Co z zawodnikami kończącym wiek juniora, kwestia drużyny rezerw

Jeśli chodzi o pierwszą część pytania to wszyscy zawodnicy, którzy skończyli wiek juniora zostali zaproszeni przez Trenera Łukasza Ganowicza na pierwszy lipcowy trening. co będzie dalej? – zobaczymy.

Natomiast druga część pytania moim zdaniem powinna być skierowana do zarządu naszego klubu. W mojej opinii od strony szkoleniowej taka drużyna miałaby racje bytu, ale zdaje sobie sprawę, że niesie to za sobą dużo zmian organizacyjnych i finansowych.