- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Sezon 2023/2024 zakończony na podium!

Najlepszy sezon od lat zakończony na podium! Remis w ostatniej kolejce sprawił, że zakończyliśmy sezon na pudle i z Pucharem Polski na szczeblu województwa!

Ten sezon rozgrzał naszych kibiców do czerwoności, była szansa na awans, brakło niewiele aby to zrobić. Jednak plaga kontuzji w drugiej części rundy wiosennej uniemożliwiła nam walkę do końca o wymarzony cel. Sezonu nie kończymy z pustymi rękami, bo przecież zostaliśmy zdobywcami Pucharu Polski na szczeblu województwa, który uprawnia nas do gry na poziomie centralnym.

Co do samego spotkania z Goczałkowicami to mogło się podobać, bo drużyna walczyła i z wyniku 0:2 wyciągnęliśmy remis, a mogło przy odrobinie szczęścia być nawet zwycięstwo! Brakło niewiele, trochę więcej dokładności i sam Dawid Wojtyra mógł ustrzelić hattricka. Taki jest sport i przyjmujemy z radością ten remis i 3 miejsce na koniec sezonu. 

Strzelanie w ostatnim meczu sezonu  rozpoczął Łukasz Piszczek w 18 minucie i przy takim wyniku schodziliśmy do szatni na przerwę. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu jednak to goście podwyższyli wynik za sprawą Jacka Wuwera w 56 minucie. Nasz zespół nie spuścił głowy i już w 59 minucie było 1:2. Rzut karny wykorzystał Dawid Wojtyra i poszliśmy za ciosem. W 65 minucie pod bramką gości zrobiło się gorąco, a piłka wylądowała w bramce. Z naszej strony naciskał Mateusz Lechowicz i nawet interwencja Łukasza Piszczka nie ustrzegła przyjezdnych przed utratą gola.

Okazja do podwyższenia wyniku była, ale zabrakło nam precyzji i szczęścia. Ten zdobyty punkt zapewnił nam miejsce na podium, nawet gdyby swoje spotkanie wygrał goniący nas Górnik Polkowice.

Chcemy podziękować naszym partnerom i sponsorom za ten zakończony sezon. Dziękujemy Wam drodzy kibice, za to, że byliście z nami przez ten rok i zapraszamy ponownie na sportowe emocje od nowego sezonu.

MKS Kluczbork – LKS Goczałkowice Zdrój 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 – Piszczek 18′, 0:2 – Wuwer 56′, 1:2 – Wojtyra 56′ (karny), 2:2 – Lechowicz 65′

MKS: Szczerbal – Lechowicz, Maj, Szota, Wienczek (Begar), Dachnowski (Włodarczyk), Neison (Zawada), Płonka, Nowak, Dominik Lewandowski (Kamil Lewandowski), Wojtyra (Rachel)