- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

To nie był nasz dzień, porażka ze spadkowiczem!

Niedzielne derby województwa zakończyły się porażką MKS-u, pokonał nas spadkowicz LZS Starowice Dolne!

O pierwszej połowie tego spotkania chcemy zapomnieć jak najszybciej, bo nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji do zdobycia gola. Goście stanęli nisko w obronie i skutecznie radzili sobie z naszymi atakim. Warto dodać, że nasze próby były bardzo niedokładne, a akcje rozgrywane w nieco sparingowym tempie.

Za to goście atakowali i skrzętnie skorzystali z naszych prezentów. W przeciągu dwóch minut nasze błędy otworzyły drogę do bramki przyjezdnym, którzy wykorzystali nasze prezenty. Pierwszy cios padł w 26 minucie za sprawą Dawida Rudnika, kiedy to  katastrofalną “asystę” zaliczył nasz bramkarz. Nie zdążyliśmy pozbierać się po pierwszym, a już w 28 minucie drugie uderzenie zadał nam Hubert Konstanty, również przy wydatnym błędzie naszego obrońcy. Prosiliśmy się jeszcze o trzeci cios, ale prezent naszej defensywy nie został wykorzystany.

Z naszej strony strzałem z dystansu Piotra Kowalczyka próbował zaskoczyć  Michał Płonka, ale bez skutku w postaci gola.

Druga połowa rozpoczęła się od poczwórnej zmiany w naszym zespole. Początek wydawał się być obiecujący, za sprawą ataków Bartka Włodarczyka, ale nic nie chciało wpaść do sieci. Dobrze wprowadził się też Marko Zawada, ale jego uderzenia nie znalazły również drogi do siatki przeciwnika. 

Goście również mieli swoje szanse, ale już nie byli tak skuteczni jak w pierwszej połowie, lub na drodze do bramki stawał Jakub Osobiński broniąc strzały przyjezdnych 54,56,75 minuta. Ostatnie 10 minut meczu to szalone ataki MKS-u, które dały nam gola w 82 minucie  po strzale Kacpra Paszkowskiego, asystował Neison. Tych prób było więcej, ale nasze akcje był blokowane przez obronę ambitnie grających gości. Wygrał zespół, który chciał tego dnia grać i rozstał się z tą ligą zdobywając na naszym zespole 4 punkty. 

Na tyle było stać dzisiaj nasz zespół i zeszliśmy z placu gry pokonani.

MKS Kluczbork – LZS Starowice Dolne 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Rudnik 26′, 02 Konstanty 28′, 1:2 Paszkowski 82′

MKS: Osobiński – Lechowicz, Trojanowski (46′ Paszkowski), Szota, Nowak, Płonka (46′ Zawada), Neison, Wienczek (46 ‘Włodarczyk), Begar (46′ Wojtrya), Dominik Lewandowski, Tuszyński (75’ Rachel)