Bez kategorii

MKS – Znicz: Spadkowicze będą zmazywać plamę

Inauguracyjna kolejka w 2 lidze nie była łaskawa dla niedawnych jeszcze uczestników Nice 1 ligi. Wszystkie trzy kluby solidarnie oberwały, zaliczając klasyczny falstart u progu sezonu. Dwa z nich już w sobotę staną naprzeciw siebie i dostaną szansę poprawy nadszarpniętej reputacji.

Przed tygodniem pruszkowianie przegrali u siebie z Gwardią Koszalin. Oprócz trzech punktów stracili także doświadczonego Piotra Misztala. Bramkarz gospodarzy w 81 minucie ujrzał od razu czerwoną kartkę i w sobotę nie zagra. – Znicz był zespołem dominującym w tym spotkaniu i tak naprawdę nadal nie wiemy na co go stać. W jego kadrze nastąpiły spore roszady, choć doszło kilku ogranych zawodników, jak Piotr Klepczarek czy Marcin Smoliński – analizuje trener Andrzej Konwiński.

To nie wszystkie zmiany jakie zaszły w ekipie naszego sobotniego rywala. 21 czerwca trenerską pałeczkę po Andrzeju Prawdzie przejął Dariusz Żuraw, który był już na naszym stadionie. 28 maja oglądał ostatni domowy mecz biało-niebieskich w 1 lidze, właśnie ze Zniczem. Wcześniej przeciwko MKS-owi prowadził drużynę Odry Opole, w grupie zachodniej 2 ligi (sezon 2013/2014). Spotkanie przy Oleskiej zakończyło się bezbramkowym remisem.    

Jak już informowaliśmy, rundę jesienną z głowy ma Adam Orłowicz. Przeciwko Zniczowi nie zagra także Michał Kojder, który do pełnych obciążeń treningowych powróci w nowym tygodniu. Cały czas wypatrujemy debiutu w naszych barwach ukraińskiego pomocnika Dmytra Fedoty. – Czekamy na pozytywna odpowiedź z PZPN-u w sprawie certyfikatu zawodnika i liczę na to, że w piątek uda nam się go zarejestrować – wyjaśnia nasz szkoleniowiec.

Nasi chłopcy do zajęć treningowych powrócili w ostatni wtorek. Oprócz odpoczynku dostali także pewne zadanie. – Widać było, że zespół nie wypoczął jeszcze do końca po okresie przygotowawczym. Zdecydowałem, żeby dwa dni spędzili w domach ze swoimi rodzinami. Dałem im także zalecenia, aby każdy mógł w spokoju przemyśleć swój występ w Jastrzębiu i nie oglądając się na wynik, wyciągnął z niego wnioski – kończy "przedmeczówkę" coach MKS-u.   

Sobotnie zawody na Stadionie Miejskim będą także okazją do rewanżu za 1 ligę. Wspomniany już majowy pojedynek dawał jeszcze gościom szansę na pozostanie na zapleczu ekstraklasy. W 90 minucie Adrian Paluchowski zdobył drugiego tego dnia gola i wyrównał jego stan. Było to jednak za mało i przy remisie 2:2, Znicz przyklepał swoją degradację. 

2 liga, 2 kolejka: MKS Kluczbork – Znicz Pruszków, 5 sierpnia, godz. 19.00, Stadion Miejski w Kluczborku. Sędziuje Marcin Szrek z Kielc. 

Kolejka 2
Data Gospodarze Wynik Goście
KS Rozwój Katowice
– : –
Wisła Puławy
Siarka Tarnobrzeg
– : –
Radomiak Radom
ROW 1964 Rybnik
– : –
Olimpia Elbląg
Gryf Wejherowo
– : –
GKS 1962 Jastrzębie
KS Legionovia Legionowo
– : –
Warta Poznań
ŁKS Łódź
– : –
Gwardia Koszalin
Błękitni Stargard
– : –
Stal Stalowa Wola
GKS Bełchatów
– : –
Garbarnia Kraków
MKS Kluczbork
– : –
Znicz Pruszków

Zdjęcie: Kamil Nitkiewicz, podobnie jak przed tygodniem, poprowadzi nasz zespół w roli kapitana. 

fot. Mirosław Szozda / http://mkskluczbork.pl